Vrh A - 16.11.2006

kontakt : Radka Kubalová, e-mail hovawart@cifrspion.cz
telefon 775 713 568

 

Štěňátka z vrhu "A" se narodila 16.listopadu 2006.
K velké radosti dědečka Árona z Brdské samoty ve stejný den, jako on.


ANNEMARIE


ARANEA


ALFIRIN

ŠŤASTNÝMI RODIČI JSOU:
Asta Plavské stráně a Akym z Malého Rohozce

Akym z Malého Rohozce
výstavy: CAJC, CAC, CACIB, BOB, Vítěz SV, JCh.ČR,
čekat.šamp.IHF, klubový vítěz
zkoušky: ZOP, ZPU 1

Že je Falko opravdu nádherný a skvělý pes nám dokázal svým
dalším vítězstvím na klubové výstavě v Milovicích 14.10.2006

 

Během téměř "čítankového" porodu se Astičce narodily tři krásné psí princezny. Možná proto, že jsou to holky, krášlily se u mámy v bříšku až do 67. dne. Také to bylo znát na prorodní váze. Každý uzlíček vážil bezmála 640g.

Jen týden stačil k tomu, aby naše holky více než zdvojnásobily svou váhu. Jak jim to svědčí, může posoudit každý sám.


ANNEMARIE


ARANEA


ALFIRIN

Na začátku třetího týdne se nám prořízly zoubky a reagujeme na zvuky. Také lépe vidíme. Nastává nám čas her a sourozeneckého škádlení...

Poznáváme, že svět není jen porodní bedna. Dětský pokoj skrývá spoustu tajemství. Také další místnosti vybízejí k prozkoumání. Teplé počasí nám umožnilo se podívat ven na zahradu, kde nás do kožíšků příjemně hřálo sluníčko.

Čtvrtý a pátý týden života jsme objevovali svět. Na zahradě jsme ochutnávali a zkoumali úplně všechno. Také v domě jsme našli spoustu zajímavostí. Nejvíc se nám líbilo zrcadlo v dětském pokoji. Také jsme si užili spoustu mazlení od našich prvních návštěv. A hlavně jsme ocenili dárečky, které jsme při té příležitosti dostali.

Šestý týden života nám přinesl jednu velikou nepříjemnost. Tetování oušek. Ani si lidi nedokážete představit, jak to bolí! Také se v obýváku objevil živý strom. Je na něm spousta leských věcí, to se nám líbí. Prý protože jsou vánoce. Ale stromy na zahradě nám stejně voní líp.

Silvestrovská noc, to byla fakt zábava! Bydlíme blízko vojenského prostoru, takže nějaké dělobuchy nás nedokážou rozhodit. Ta světýlka ale byla móóóc zajímavá, škoda, že nešla chytit.

Po vánočních prázdninách nás panička vzala na návštěvu do školky.Tam se nám líbilo! Všichni nás hladili a pusinkovali a to my rádi opláceli. Mají to tam opravdu pěkné, prošmejdili jsme úplně všechno, dokonce i umývárnu a tělocvičnu.

Naše sourozenecké hry nemají konce. Máma Asta je z nás docela utahaná. Zajímá nás úplně všechno. Dokonce se nám líbil i veterinář, když nás očkoval. Všechny jsme při tom vrtěly ocáskem a ani jsme při tom píchání nekníkly. A okamžitě poté nás velmi zaujala čepička naší nejmenší paničky.

Pomalu myslíme na to, že štěňátka od nás brzy odejdou do svých nových domovů.Páníčky jsem vybírala přepečlivě. O štěňátka bude dobře postaráno. A jistě o nich ještě uslyšíme. Štěňátkům i jejich páníčkům přejeme mnoho štěstí a krásných společně strávených chvil.

Už jsou z nás velké holky a pomalu myslíme na to, že se brzo budeme muset rozloučit. Annemarie už je u své nové rodiny v Brně. Trochu se nám po ní stýská. Ale opravdu jen trochu, protože máme pořád co dělat. Zkoušíme něco málo agility, to nás opravdu baví. Umíme přijít na zavolání a sednout si. Také už víme, co znamená ne, nesmíš. Ale musí se nám chtít.

Aranka s Alfinkou nemají na smutnění po sestře čas. Rozmary letošní zimy podporují všelijaké aktivity. Neustále mají spoustu materiálu k prozkoumávání.Dvanáctý týden života jim přinesl vítané zpestření v podobě prvních společných vycházek.

Posledních pár společných dní nám přálo počasí.Štěňátka si dosytosti užila her mezi sebou, s mámou Astou i s páníčky. Příští fotografie už budou z jejich nových domovů.

 

Návštěvu Alfirin Krumlovské podzámčí jsme si opravdu užili nejen my páníčkové, ale především Asta. Pro samé psí dovádění bylo málo času na mazlení, tak snad příště si Alfinčiných pusinek užijeme trošku víc.

 

Aranea Krumlovské podzámčí je miláčkem rodiny. Často chodí na výlety, ale i na cvičák. Tam se mimo jiné věnuje záchranářskému výcviku. Je to velmi smělé a učenlivé štěňátko.

 

Annemarie Krumlovské podzámčí je u své rodiny velmi spokojená a šťastná. Soudím tak podle došlých fotografií a také podle toho, co jsem se o jejím životě dozvěděla. Teta Anna Plavské stráně je ke své neteři velmi trpělivá a přátelská.

 

Z našich štěňátek se staly krásné psí slečny. Takhle si užívají první letní dny.
Annemarie Krumlovské podzámčí dovádí s tetou Annou Plavské stráně,
Alfirin Krumlovské podzámčí trochu škádlí a zlobí mámu Astu Plavské stráně.
Aranea Krumlovské podzámčí si prozměnu užívá s přáteli. Všem třem se daří výborně.