kliknutím na obrázek se dostanete na stránky chovatelské stanice Krumlovské podzámčí

Aranea Krumlovské podzámčí

DKK 0/0

bonitační kód: 6,A,B5,I4,L5,L6,M3,L10,R/AAA

zkoušky: ZOP, ZPU1, ZM, FPR1

výstavy: šampion Slovenské republiky, V2,res CAC Světová výstava
2x V1 CAC, V2 res. CAC

Další podrobnosti a zajímavosti ze života Ariky najdete na stránkách
CHS KENACHUS.

 

Doma jí říkáme Ari, Aranko, Ariko, Arko, Ariel. Ačkoli je váhově stejná jako sestry, připadá nám drobnější. Možná je to tou černou barvou po mamince Astě. Po mamince zdědila také velmi příjemnou a veselou povahu. Ráda poznává nové věci a je to veliký mazlíček.

 

Z Aranky už je pěkně chundelaté klubíčko. K plné misce a máminým cecíkům má velmi kladný vztah. U jídla nejraději leží, stejně jako její táta.

 

Vánoční čas se Arance velmi líbí. Je častěji doma a užívá si mazlení a škádlení s lidmi. Ségry jsou také fajn, ale ještě se nestalo, že by jí dvounožec rafnul ostrými zoubky třeba do ocásku.

 

Sníh je zajímavá věc, bohužel jsme si ho mnoho neužili. Ale na zahradě je to i bez sněhu bezva. Když svítí sluníčko a hřeje do kožíšku, to teprve máme tu správnou chuť k dovádění.

 

Také Aranka už ví, do jaké rodiny půjde. Těší se na ni dva malí kamarádi. S nimi bude určitě spousta zábavy. Panička plánuje s Arankou opravdu pestrý život. Věříme, že se vše podaří, protože už nyní je na Arance vidět, že jí společnost lidí a práce s nimi opravdu těší. Je mírná, miloučká a učenlivá. Jen kdyby to z Krumlova do Žiliny nebylo tak strašně daleko...

 

Spousta sněhu, který bohužel brzo zase roztál a první procházky Aranku přímo nadchly. Je velmi sebevědomá a statečná. Kamarádit se s velkými i malými psy ji velmi těší.

 

Aranka se už také seznámila se svou rodinou. Myslím, že její nová smečka je velmi přátelská a že o ni bude s láskou postaráno a pečováno. Do cizího auta se jí příliš nechtělo. Ale už druhý den ráno jsem měla zprávu, že baštila. To je velmi dobré znamení.

 

V novém domově si Aranka rychle zvykla. Není se co divit. Namísto dvou děvčat má za kamarády dva malé chlapce. Má i nové zvířecí přátele. Z nich nejvíc miluje Meginu, dvouletou fenku z útulku. Spolu jsou schopné vyvádět celé hodiny. Dalšími domácími spolubydlícími jsou kocour jménem Náš kocour a stařičký kokršpaněl Tino.

Aranka už si zkusila i cvičák. Panička by z ní ráda měla záchranářku. Velikým povzbuzením pro ni bylo vyjádření cvičitele, že tak smělé štěňátko tam ještě neměli. Aranka už při první návštěvě cvičáku neprojevila žádný náznak ústupu nebo strachu. Byla absolutně vyrovnaná a dostatečně sebevědomá. Ještě chvilku si bude cvičák spíše okukovat. Až o kousek povyroste, zapojí se do výcviku naplno. Držíme palečky.

 

28.4.2007 Aranka je malá cestovatelka. Byla se podívat na výstavě v Ostravě, aby omrkla, jak to na takové výstavě chodí. To proto, že té další výstavy už se sama zúčastnila. Při své premiéře, na klubové výstavě SHK v Bojnicích, získala skvělou známku velmi nadějný a opravdu slibné hodnocení. Největší radost mám z toho, že na fotografiích je dobře vidět láskyplný vztah mezi paničkou a Arankou.

 

Aranea na nás čekala na konci naší dlouhé cesty do Slovenského Varína. Poznala nás s přehledem a bez nejmenšího zaváhání. Se stejnou jistotou poznala i mámu Astu Plavské stráně. Všechny nás náležitě opusinkovala a obskákala. Bylo to opravdu nádherné a šťastné setkání. Měla jsem možnost Aranku sledovat také při výstavě.

Aranka je milá, krásná, temperamentní a veselá. Zažili jsme s ní spoustu příjemných chvil při společných procházkách. Asta občas měla pocit, že jí musí vychovávat, jindy s Aričkou vyváděla jako se sobě rovnou. Měli jsme štěstí, že jsme si ji mohli užít celý týden. Už po našem odjezdu Aranea s úspěchem absolvovala svod mladých.

 

Velmi veselou oslavu prvních narozenin připravili pro Aranku v Žilině. Vlastnoručně vyrobené a namalované čepice dodaly oslavě na důležitosti. Marko, Boris a Aranka si užili mnoho legrace a pak se společně pustili do skvělého dortíku, až z něj vůbec nic nezbylo...

 

Aranea si krátce po úspěchu na Národní výstavě v Ostravě, kde získala V3 a velmi pěkné hodnocení, vyzkoušela další výstavu. Ale především si užívala krásného počasí na výcvikovém táboře SHK v Bojnicích.

Rok se s rokem sešel a my se sešli s Arikou. Na táboře ve Varíně. Zmohutněla nám do krásy, už je to pomalu dokonalá psí krasavice. Během speciální klubové výstavy ve Varíně nám předvedla, že už se nemá co učit.

Během výcviku jsme mohli obdivovat, kolik se toho Aranea za předchozí rok naučila a jak z hravého štěněte vyrostla umírněná mladá dáma. Však také její schopnosti během výcviku a její souhra s paničkou nezůstaly bez povšimnutí výcvikářů. Obě dostaly zvláštní cenu za výcvik obran - "Skokan obran" . Samozřejmě nás to velmi těší, gratulujeme.

16.11.2008 se slavilo také u Ariky v Žilině. Arika ví, co se sluší a patří a o dortík se spravedlivě podělila s ostatními domácími mazlíčky. Největší dárek už si stihla nadělit 2.11.2008 na MVP v Nitře, kde získala svůj první krásný titul V2, res. CAC. Však vyrostla do krásy, stala se z ní dokonalá mladá dáma. Do dalšího roku plánují s paničkou nějakou tu zkoušku a bonitaci. Takže naše narozeninové přáníčko zní: Ať vám holky všechny vaše plány vyjdou!

Příjemné vycházky a lenošení v rodinném kruhu, to má každý pes rád. Aranka má pestrý a bohatý život.

25.1.2009 Na MVP v Trenčíně Aranka získala svůj další titul V2, res. CAC. Posíláme velkou gratulaci Arice i paničce. Zdá se, že tréma z vystavování je pryč a výborná ocenění budou u Ariky stejně běžná, jako u mámy Asty a táty Falka.

 

22.- 30.8.2009 Lomnistá Speciální výstava SHK a výcvikový tábor byly pro Ariku součástí přípravy na bomnitaci, kterou zvládla velmi úspěšně.

Kromě výše uvedeného Arika trénovala také na závod se zadáním zkoušky ZM, kde nakonec byla pátá se zvláštním oceněním za nejlépe vypracovanou stopu. Opět velká gratulace.

 

27.- 29.12.2009 jsme se vypravili na návštěvu do Žiliny k naší odchovankyni Arice. Samozřejmě jsme byli především zvědaví na její štěňátka a ta nám naprosto učarovala. Měli jsme to potěšení, že jsme byli svědky jejich prvního výletu mimo porodní bednu. Sníh je nadchl, neměli s ním nijaký problém. Také jej neustále ochutnávali, jazýčky se jen kmitaly. Máma Aranea získala prostor pro výchovné hry se svými štěňaty a náležitě a s radostí toho využila. Také Megina s výchovou vydatně pomáhala.

Mohli jsme se štěňaty alespoň chvilku pobýt v tom nejkrásnějším věku. A byli jsme svědky jejich obrovského pokroku za pouhé dva dny. Náš kmotřenec Barthamo si zjevně velmi rozuměl s naší Markétou. Štěňata jsou už nyní velmi krásná a je vidět jejich temperament a milé povahy. Těší mě, že po předcích zdědili úžasné vlastnosti a také výstavní předpoklady. Svým budoucím páníčkům jistě budou dělat velkou radost. Jsou schopni uspokojit každý jejich záměr. Ještě bych chtěla poděkovat rodině Suchánkových a Kucharovičových, že nám návštěvu umožnili a příkladně se o nás starali.

 

21.- 29.8.2010 výcvikový tábor SHK Varín

Al Chita Kenachus

Al Barthamo Kenachus

Al Brennus Kenachus

Al Black Kenachus