kliknutím na obrázek se dostanete na stránky chovatelské stanice Krumlovské podzámčí

Alfirin Krumlovské podzámčí

DKK 0/0, DLK 0/0

Alfinka se nejvíc podobá tátovi a to nejen svým nádherným exteriérem, ale především povahou. Je to velký kliďas a pohodář. Bude bydlet nedaleko Českého Krumlova a já se těším, že se budeme moci setkávat. Své nové páníčky už zná osobně, ráda se od nich nechává hladit a chovat.

 

Alfinka umí pěkně řádit a pak opravdu tvrdě spinká. Zahradu miluje, protože tolik materiálu k ochutnávání a k okusování doma nenajde. Našla se sestrami báječný tunel za tůjemi. Vydrží se tam hodiny schovávat a běhat sem a tam. Občas vystrčí hlavičku, kde to zrovna nikdo nečeká a to je opravdu legrace. Jenom máma Asta tuhle zábavu nedokáže ocenit, protože se za tůje nevejde.

 

Jaké by to byly vánoce, kdyby nenapadlo ani trochu sněhu. To bílé studené tolik lákalo k ochutnávání a dalšímu dovádění.

 

Alfinka už se naučila běhat slalom. Dokonce jí to jde lépe, než mámě Astě. Možná proto, že se mezi ty tyčky lépe vejde. Ale protože napadl sníh, máme po trénování. Tolik sněhu je taky fajn.

 

Alfinka se zamilovala do sněhového tunelu. Její talent pro agility je opravdu velmi zjevný. První procházky si také dokáže opravdu užít. Je to prostě šťastné, usměvavé, nebojácné a veselé štěně.

 

Několik posledních dní u chovatele bylo ve znamení častých návštěv a procházek. Alfinka má velikou výhodu v tom, že své páníčky zná prakticky celý svůj život. Často za ní jezdili. V novém domově se jí jistě bude stýskat o trochu méně než sestrám.

 

Alfinka opravdu vyrostla! Brzo už doroste mámu Astu. Je veselá a spokojená, chystá se na svou první akci s hovíky - školku pro štěňata.Její návštěva u nás není první, ale počáteční reakce Asty přesto znamenala "jdi pryč, tady už nejsi doma". Pak si Asta dala říct, když pochopila, že Alfinka u nás nezůstane. Dováděly spolu tak, že si musely odpočinout...

 

Další milá návštěva Alfirin u nás.

 

Alfinka je s Astou velmi ráda. Umí mámu pěkně pozlobit, ale vždy je to milé a příjemné setkání. Chystá se na svou první velkou akci - svod mladých. Budeme držet palečky.

 

První opravdu významnou akci zvládla Alfinka na jedničku. Svod mladých si opravdu užívala. Stihla si najít i pár přátel a zadovádět si. Bylo dost teplo a tak ve snaze se ochladit, zalezla pod auto. Bohužel zrovna k výfuku, takže když vylezla, měla na své krásné hlavince, přesně uprostřed, obtisknuté kolečko. Naštěstí se pak snaze o vyčištění srsti nijak nebránila, naopak, poslední úpravy jí dělaly vyloženě dobře. Do kruhu nastoupila statečně a s odhodláním. Odnesla si nádherné hodnocení 5/3a.

 

Alfirin své první narozeniny oslavila v kruhu rodiny opravdu velkoryse. Nádherný dort jí vystačil natřikrát a gratulantů měla vážně hodně. Ani se všichni na fotografii nevešli. Za rok, až malý páníček Honzík už bude umět chodit, bude ještě veseleji.

Takhle vypadá Alfinka, když má jeden rok. Ráda k nám chodí na návštěvu. Máma Asta Plavské stráně už jí přestala vychovávat a tak společné hry jsou příjemné. Nejvíc mě těší, že také Alfinka začala chodit pravidelně na cvičák. Její pokroky jsou nepřehlédnutelné.

Tahle zima byla zase nějaká divná. Pořádný sníh napadl až v půlce ledna 2009. Alfinka se přišla podívat na svou mladší sestru Brianny, jak vypadá po operaci střev. A musím zkonstatovat, že Alfirin našemu rekonvalescentovi fyzičkou zdaleka nestačila.

MVP České Budějovice 26.4.2009. Alfirin konečně přestala s blbinami a získala svůj první výstavní titul. V2, res.CAC ve třídě otevřené. Má tak otevřenou cestu k bonitaci, kterou majitelé plánují na letošní podzim. Věřím, že do té doby zvládne vybojovat nějaký další výstavní úspěch nebo zkoušku. Alfirin se o svůj titul poprala s mámou Astou, byl to skvělý souboj. Alfirin mámu neustále kontrolovala a zvažovala své možnosti, ale ze všeho nejraději by si zadováděla, to nám bylo jasné. Páníčkovi i Alfince velmi gratulujeme.