kliknutím na obrázek se dostanete na stránky chovatelské stanice Krumlovské podzámčí

Annemarie Krumlovské podzámčí

Maruška je vytoužené štěňátko. Jejím novým domovem bude Brno, kde bude žít společně se svou tetou Aničkou Plavské stráně. Je veselá, hravá, zvědavá a moc šikovná. Velmi potřebuje společnost a kontakt. Věřím, že teta Anička se s jejím příchodem dobře vyrovná a že nenastanou nijaké vážnější problémy. Všem přeji hodně krásných společných chvil a zážitků.

 

Maruška už také zná svou budoucí rodinu. Velmi příjemné setkání si Majdulka opravdu vychutnala. Tolik hladících rukou jí dělalo vyloženě dobře. Jen seznámení s tetou Aničkou se zatím nekonalo. Přece jen je to z Brna do Krumlova kus cesty a to není nic zajímavého pro pejsky.

 

Majka je veliký průzkumník a je opravdu zvědavá. Všechno ji zajímá. Protože počasí je navzdory zimnímu období velmi příjemné, má ke svému objevování spoustu příležitostí.

 

Mája nás opustila jako první. Má malá dcerka to těžce nesla, ale noví majitelé téměř denně posílají zprávičku, jak se Maruška má. Také už jsme dostali nějaké fotografie. Je vidět, že je o ní výborně pečováno a že s tetou Aničkou budou velké kamarádky. Přejeme Marušce do dalšího života jen to dobré.

 

Maruška už si na nový domov dávno zvykla a užívá si své tety Aničky i svých hodných páníčků. Manželé Malíkovi ji opravdu nenechají zahálet. Už si vyzkoušela jízdu autobusem, navštívila vlakové nádraží. Také byla se svou rodinou v kavárně. Všude se chovala naprosto vzorně, což je, vzhledem k jejímu temperamentu, velmi potěšující. Je vidět, že rodina si Majky opravdu hledí. V sobotu 24. února 2007 se s Maruškou chystají na první akci hovawartů - výcvikové odpoledne v Brně.

 

Výcvikové odpoledne se opravdu vydařilo, Mája i Anička byly velmi spokojené a příjemně unavené. Mája je šťastné štěňátko. Je velmi inteligentní a dobře se s ní cvičí. Už se jistě těší na další podobné setkání.

 

Krásné počasí láká k výletům. Mája s tetou si užívají, tentokrát s paničkami. Je na ty holky opravdu nádherný pohled. Jak na ty lidské, tak i na ty psí. Opravdu jim to spolu sluší. Mája byla ještě s partou dalších hovíků na bezva výletě v Brněnské ZOO. Báječně jí to tam vonělo!

 

Majka chodí pravidelně na cvičák, aby měla patřičné vzdělání. Nejraději si ale užívá klídek a pohodu v domácím prostředí, za asistence tety Aničky.

 

Na návštěvu u Marušky jsme se těšili nejenom kvůli ní samotné. Také jsme při tomto setkání měli možnost osobně poznat sestru naší Asty, Annu Plavské stráně. Bylo znát, že Mája s Andulkou tvoří smečku. Přivítaly nás trochu s nedůvěrou. Mája si ale brzo vzpomněla, že nás zná. Pak už jsme se mohli usadit u výborné kávy, zatímco Mája dováděla s naší malou dcerou. Z Máji je velmi pěkná fena, malinko tmavší, ale ne příliš, s požadovaným zesvětlením. Má velmi pěkně modelovanou hlavu, je plnochrupá, má nůžkový skus. Oko má tmavší než máma Asta, uši dobře nasazené a nesené. Sliznice kolem očí a na nose nádherně dotmavily. Skoro mi přišlo líto, že pihy na nose, které jsem tolik milovala, už se ztratily v pěkné černi. Maruška je výborně stavěná, má pěkný pohyb a dostatek temperamentu. Mám z ní radost.

 

A už tu máme první narozeniny. Mája slavila společně s tetou Annou Plavské stráně, proto dva dortíky. Maruška nám vyrostla do krásy, soužití s ní je velmi příjemné.

Téměř přesně po roce jsme navštívili Máju a Andulku v jejich domově. Tentokrát nás bylo o jednoho víc, přijeli jsme představit také naší Brianny. Bylo to velmi příjemné setkání jak pro nás, tak také pro všechny psy.

16.11.2008 Máme tu další narozeninovou oslavu. Z krásných fotografií vyzařuje pohoda a láska. Tak snad ještě popřejeme pevné zdravíčko. Maruška má evidentně krásný psí život a víc přát už snad ani nelze.

 Vánoce 2008 i jaro 2009 proběhly v rodině Marušky v naprostém klidu a pohodě. Také bych si takhle zalebedila u televize. Bohužel naše malá dcera neustále něco vymýšlí a "nutně" potřebuje. Věřím, že jednou také ocení, jak je báječné jen tak si ležet...

 

12.6.2009 Dovádění u vody je Máji oblíbená zábava. Teta Anna Plavské stráně je jí při tom milou společnicí, ačkoli stejně jako naše Asta Plavské stráně vodu zrovna nemusí.