kliknutím na obrázek se dostanete na stránky chovatelské stanice Krumlovské podzámčí

Bilwens Krumlovské podzámčí

DKK , DLK

Narodil se jako sedmé štěňátko a druhý z kluků v 15h 7 minut. Porodní váha 608g napovídala, že to nebude nijaký třasořitka a že se bude mít čile k světu. Dostal od nás bílou mašličku a snad pro tu mašličku také později své jméno - Bilwens. To jméno nám připadalo také bílé.

Bilwísek je milý a mazlivý, má rád společnost. První sourozenecké oťukávání nám naznačilo, že rozhodně nebude žádný bázlivka a své si vždy uhájí. Miluje hračky a rád se schoulí v člověčí náruči.

Bilwens svou novou rodinu poznal už jako malé štěňátko, jen jsme to nikdo nevěděli. Nejspíš přeskočila jiskra, která se při další návštěvě rozhořela v plamínek, takové vzájemné zalíbení. Bilwísek, k návštěvám většinou zpočátku rezervovaný, si ke své nové paničce šel úplně sám a první ze štěňat pro pohlazení. Věřím, že také toto společné soužití přinese mnoho radosti, lásky a vzájemného pochopení. Pro nás je milé, že Bilwísek bude bydlet jen cca. 10 km od nás, budeme ho tedy moci často vídat, podobně jako jeho sestru Alfirin.

Bilwens u nás zůstal ze štěňátek nejdéle, čekal, až se v rodině uzdraví nemocný kocourek. S naší Brianny se navyváděli spoustu lupmpačin. Byli spolu sami dva jen čtyři dny, přesto loučení bylo bolestné jak pro Bilwense, tak pro Brianny. Ale vše přebolelo a oba si již zvykli. Bilwensovi pomohla smutek překonat 9 - letá plavá fenka hovawarta Elsa a již zmiňovaný kocourek Mikeš. Od nové paničky dostal nové jméno. Odteď už mu budeme říkat Darcy. Hodně štěstí, Darcy!

Když jsme usoudili, že se Darcy ve své rodině dostatečně zabydlel, pozvali jsme se na návštěvu. Měli jsme trochu obavy, jak se snese domácí Elsa s naší Astou, ale to jsou dvě naprosto dokonalé dámy, respektovaly se s noblesou. Darcy a Brianny se zabývali téměř výhradně sami sebou a pokračovali v rozehrané hře. Darcy krásně zmohutněl, je to téměř dokonalý pejsek. Na rozloučenou se nezapomněl přitulit a pomazlit, což nám udělalo obrovskou radost.

 

16.6.2009

 

leden 2010 Konečně začala pořádná zima a také Darcy s Elsou si užívají. Za krásné fotky děkujeme.