kliknutím na obrázek se dostanete na stránky chovatelské stanice Krumlovské podzámčí

Beyra Krumlovské podzámčí

DKK: HD a (0/0), DLK: ED (0/0)

1.třída chovnosti

bonitační kód: 5/3a, 4a/B5, D3, G1, S5/S
Znamená to, že Beyra má: požadovanou sílu, mohutnost a ušlechtilost, bílé znaky v toleranci (prsty u nohou), světlé oko, užší hrudník, a úzké chody pánevních končetin. Je vyrovnaná, sebevědomá, klidná a přátelská. Bonitaci absolvovala 15.5.2011 na Knížecím Rybníku.

výška: 64 cm

zkoušky: ZOP

výstavy: res.CAC

Svod mladých absolvovala 17. 5. 2009, svodový kód 5/3a/E4. Výška 66cm.

 

Beyra má svou vlastní stránku. Zde se dozvíte aktuální informace z jejího života.

 

Jediné plavé štěňátko ve vrhu se narodilo jako třetí v pořadí. Psí holčička se poprvé nadechla v 10h 52 minut a vážila 648g. Protože plavé štěňátko je mezi znakatými sourozenci nezaměnitelné, zůstala bez mašličky. Měla se čile k světu, neměla problém hned napoprvé se chytit velkého mámina cecíku.

Beyra se stala miláčkem mé mladší dcery. Inspirována dcerkou chovatelky "ze Stříbrných kaskád", dala Beyře přezdívku Sněhurka III. Sněhurka je velmi pohodové a společenské štěňátko, při žádném sourozeneckém pošťuchování nesmí chybět. Má milou a přítulnou povahu. Nová rodina na ní čeká v Jihlavě. Jistě se najde nějaká příležitost k setkání s tátou Chivasem, alias Hugem, který v Jihlavě také žije.

Beyra je sebevědomá a statečná, spolu s Belvien jsou neúnavná dvojka, nadšené každou novou zábavou. Povel "ne,nesmíš" ale obě skvěle respektují.

Cesta do nového domova byla pro Beyru jistě velmi zajímavá. Se zastávkou v lese a u koní. Na fotografiích se zdá, že nová prostředí a nové tváře jí nečiní nijaké problémy. Také ona si s krmením dala říct hned první den. Jen na pelíšek uvnitř domu nebyla zvyklá a chvilku jí trvalo, než se osmělila.

Beyra si ve své rodině velmi rychle zvykla. V týdnu zatím ještě chodí s páníčky "pracovat". O víkendech si užívá v přírodě. Myslím, že má spoustu podnětů, bude výborně socializovaná a jistě velmi vyrovnaná a sebevědomá. Se změnami prostředí nemá nijaký problém, jen je ještě malá a občas se potřebuje ubezpečit, že ke své rodině patří. Také cestování ještě nemusí, ale už ví, že po každé cestě autem na ni čeká něco příjemného, tedy i její vztah k autu se postupně vylepšuje.

Za Beyrou přišel na návštěvu táta Hugo - Chivas z Budské samoty. Nadšení Beyry bylo obrovské a také Hugo byl spokojený a velmi něžně si se svou dcerkou hrál. Zatím ovšem musel zůstat na vodítku z obavy, aby svou radost ze shledání nepřehnal a samou radostí Beyru třeba nezalehl. Až Beyra povyroste a zesílí, jistě si budou moci zadovádět "na volno".

Jakkoli to na nejnovějších fotografiích vypadá, že Beyra si užívá výhradně domácí pohodlíčko, opak je pravdou. Beyra hodně cestuje, pravidelně chodí na cvičák. Tam už udělala takové pokroky, že ve svých 5,5 měsících byla přeřazena do skupiny větších šikulů. V rodině jí přibyl nový kamarád, malý kocourek "nalezenec". Vycházejí spolu v pohodě. Beyra už váží 28 kg a měří kolem 61cm.

První sněhová nadílka Beyru překvapila, něco takového viděla poprvé. Reakce na to bílé a studené byla zpočátku vlažná, ale později se Beyra rozdováděla.

 

7.- 10.5.2009 Vlastějovice

Beyra měla trochu smůlu v tom, že přišlo první hárání, tedy nebyla v ideálním rozpoložení pro výcvik. Přesto byla poslušná a také ona udělala za víkend velké pokroky. Snad nejméně z našich holek ji zaujal figurant, ale tomu se v jejím stavu nelze divit. Koneckonců na řadu přišla kvůli hárání až jako poslední, bylo velmi teplo a čekání unavující. Není tedy divu, že figurant jí byl celkem ukradený. Velmi citlivý a odpovědný přístup ze strany figuranta dává velkou naději, že příště se nám Beyra při obranách předvede lépe. Tentokrát šlo spíše o teorii. V ostatních disciplínách si Beyra vedla dobře, je to šikovná psí slečna. Setkání se sestrami bylo také pro ni velmi důležité, souboje byly vyrovnané.

 

15.5.2010 speciální klubová výstava Knížecí rybník