kliknutím na obrázek se dostanete na stránky chovatelské stanice Krumlovské podzámčí

Berenas Krumlovské podzámčí

DKK: HD a (0/0), DLK: ED (0/0)

bonitační kód: 5/2a,2c/K1,N4,S6/S
Znamená to, že Berenas má: požadovanou sílu, mohutnost a ušlechtilost, světle plavé znaky, spadající záď, ocas zatočený nad hřbetem, vázané chody. Je vyrovnaný, sebevědomý, klidný a přátelský. Bonitaci absolvoval 18.6.2011 v Mladé Boleslavi.

výška: 68 cm

výstavy: V1, CAJC, nejlepší mladý pes

Svod mladých absolvoval 17. 5. 2009, svodový kód 5/2a, 4a. Výška 68cm.

 

Berenášek je náš "benjamínek". U mámy v bříšku vydržel nejdéle. Byl poslední a nejmenší ze štěňat, narodil se v 17,20 hod. Vážil 542g. Hned se dral k máminým cecíkům, aby co nejdříve dohonil své sourozence. Povedlo se mu to během několika dní.

Berenas je miloučký a fotogenický, možná právě svým kukučem učaroval malé Helence a Filípkovi, kteří si ho vybrali za kamaráda. Děti miluje, je klidný a přítulný, ale rozhodně bude dobrým hlídačem a ochráncem.

Berenášek nám povyrostl a vysloužil si jméno pro chlapa, začali jsme mu říkat Bery. Naučil se krásně štěkat a rozvazovat tkaničky bot. Ty rozvazuje naprosto dokonale, ani jednou neudělal uzlík. Ještě se Helence tahle dovednost bude možná hodit... Cestu do nového domova a první noc zvládl výborně, jako všichni jeho sourozenci neměl problém s krmením krátce po příjezdu. Jméno Bery, ačkoli jsme to majitelům zapomněli říct, mu zůstalo, protože úplně stejně jako naše děti to viděla Helenka s Filípkem a také mu hned začali říkat Bery. Věřím, že Bery se pro svou novou rodinu prostě narodil a že soužití bude příjemné a šťastné.

Zdá se, že Bery si velmi rychle zvykl na nové prostředí a je šťastný a spokojený.

 

16. 5. 2009 speciální klubová výstava Knížecí rybník. Berýsek s naprostou samozřejmostí "přišel, viděl, zvítězil". Těsně mu sekundoval brácha Battrey, byla to i přes nepříjemný déšť velmi příjemná podívaná. Bery získal hned dva tituly najednou V1, CAJC, Nejlepší mladý pes a ještě si trochu zaběhal o BOBa. Tam už samozřejmě mladí psi dělají spíše "křoví" starším a zkušenějším kolegům, přesto bylo skvělé, že se s nimi mohl i Berenas předvést.

 

15.5.2010 speciální klubová výstava Knížecí rybník