kliknutím na obrázek se dostanete na stránky chovatelské stanice Krumlovské podzámčí

Belvien Krumlovské podzámčí

DKK , DLK

Svod mladých absolvovala 17. 5. 2009, svodový kód 5/2a, 2c, 4f, přičemž si dovoluji tvrdit, že stejně jako u Brianny jsou znaky nad očima méně výrazné, nikoli chybějící. Výška 66cm.

 

První štěňátko vykouklo na svět v 10,01 hod. Byla to 596g vážící velmi čilá holčička. Hned se měla k máminým cecíkům, ani se nenechala osušit. Pro svůj temperament si vysloužila červenou mašličku. Je téměř k nerozeznání od své druhorozené sestry Brianny. Od svých páníčků dostala jméno Belvien, Bela.

Belunčin temperament je obdivuhodný, velmi nám připomíná starší sestru Annemarii. Belunka je velmi zvídavá šmejdilka a neúnavná skotačivka. Je také miloučká v povaze, ráda se chová a mazlí. Malinko nám dělá starosti s krmením, zdá se, že bašta není její hobby, nějak nemá na jídlo čas. Ale přírůstky jsou více než průměrné, asi mnoho nepotřebuje.

Belvien jde ke své rodině do Zadní Třebaně. Stejně jako Battýskovi a Brianny se jí v posledních dnech pobytu u nás velmi pěkně zvýrazňovaly znaky nad očima, jistě to jednou bude dokonalá dáma. Z nového domova mám podobné zprávičky jako od ostatních štěňátek. Cestu zvládla dobře, krmení neodmítá.

Belunka si ve svém novém domově velmi rychle zvykla. Však její rodina k nám často jezdila, podívat se, jak roste. Šla tedy do důvěrně známé náruče. Své rodině dělá radost a výborně prospívá. Kukuč a šibalské výrazy na fotografiích hovoří za vše. Je milovaná a šťastná.

Belvien se nám přijela ukázat osobně. Jako opožděný vánoční dárek. Měli jsme zpočáku docela problém rozeznat, která ze štěňat je Belvien a která Brianny. Po důkladném zkoumání se přece jen drobné rozíly našly. Bel se má se svými páníčky skvěle, je milá, poslušná a vyrovnaná.