kliknutím na obrázek se dostanete na stránky chovatelské stanice Krumlovské podzámčí

Battrey Krumlovské podzámčí

DKK: HD a (0/0), DLK: ED (0/0)

1.třída chovnosti

bonitační kód: 5/2a,4f/D2,K1,S1/S
Znamená to, že Battrey má: požadovanou sílu, mohutnost a ušlechtilost, světlejší oko, spadající záď, za pohybu volné lokty. Je vyrovnaný, sebevědomý, klidný a přátelský. Zuby jsou samozřejmě také v naprostém pořádku. Bonitaci absolvoval 15.5.2011 na Knížecím Rybníku.

výška: 70 cm

zkoušky: BH, ZOP, ZZO, ZPU1

výstavy: res.CAC

Svod mladých absolvoval 17. 5. 2009, svodový kód 5/2a/A1, přičemž si dovoluji tvrdit, že stejně jako u Brianny je skus standardní, tedy nůžkový. Výška 68cm.

kontakt na majitele: Martin Jiroudek, Nuzbely 17, Radenín 39155, okr. Tábor
telefon: +420 603 298 095, e-mail: jiroudekmartin@seznam.cz

 

Battýsek přišel na svět jako šesté štěňátko. První z kluků, po dvouhodinové pauze. V té máma Asta nabírala sílu po porodu pěti psích holčiček. Poprvé se nadýchl přesně ve 14°°hodin. Ze všech novorozenců byl největší, vážil 668g. Však také pro svou mohutnost, pěknou stavbu těla a krásně modelovanou hlavičku získal obdiv každého zkušeného chovatele, který k nám přišel "na čumendu". Znaky jsou zatím méně výrazné, ale postupně dobarvují. Battýsek má všechny předpoklady stát se výborným a žádaným plemeníkem, jistě uspěje také na výstavách. Příjemná povaha a temperament napovídají, že bude dobře cvičitelný. Battýsek má rád svůj klid a od sourozenců si nenechá nic líbit. Není nijak zákeřný ani útočný, je to ve všech směrech vyrovnaný pejsek.

Battrey je velmi milý, hravý i mazlivý kluk. Největší legrace s ním je, když se rozhodne vykoupat se v misce s vodou, do níž už se dávno nevejde. Techniku má výbornou, do misky vleze předními tlapkami a cáká pod sebe tak dlouho, až je miska prázdná a on má mokré bříško i zadní tlapky. Pak je spokojený a čeká, až misku doplním. V současném horku se tak výborně ochlazuje. Jsem přesvědčená, že narozdíl od mámy Asty, bude vodu a koupání milovat.

Battýskova záliba v koupání a cachtání způsobila, že jsme měli po celé zahradě misky s vodou, aby ostatní štěňata měla z čeho pít. Bohužel misky jsem během pár dní nestíhala obcházet a dolévat vodu, protože ke koupelím se přidali také někteří Battýskovi sourozenci. Vyřešila jsem to tak, že jsem vyčistila starý lavor, tam se štěňata ještě vešla celá a misku s vodou k pití pak nechávala skutečně jen na pití.

Battýskovi se v posledních dnech před odchodem do nové rodiny začaly velmi pěkně zvýrazňovat znaky nad očima. Noví páníčkové to jistě ocení, protože s ním mají smělé plány. V rodině mají dvě malé děti, což prozměnu jistě uvítá Battýsek. Přejeme jim všem příjemné a láskyplné soužití.

Na MVP v Českých Budějovicích nás Battýsek velmi potěšil svým pěkným předvedením. V kruhu byl velmi milý a sebevědomý. Odnesl si známku VN1. Battýskovi i páníčkovi gratulujeme.

Den, kdy k nám Battýsek přijel na návštěvu, byl mimořádně chladný a sychravý. Přesto nějak nešlo, abychom jeho páníčky pozvali do tepla domova. Jeho dovádění s Brianny bylo tak intenzivní a veselé, že jsme vlezlou zimu rádi vydrželi. Nemohli jsme přece štěňata připravit o tu radost ze shledání. V domě by se museli chovat slušně... Prohlédnout si Batreye, jak vyrostl, příliš nešlo. Neměl čas zůstat chvíli v klidu.

 

17.- 19.4.2009. Battýsek se s námi sešel na výcvikovém víkendu. Od klubové výstavy HW v Českých Budějovicích, kde získal v silné konkurenci ve třídě mladých známku VD docela zmohutněl, ale především zkrásněl a vyspěl. Dokázal nám že je také velmi šikovný a učenlivý pes.

Záchranářský výcvik není žádná legrace a s mnohými cviky a překážkami se Battýsek setkal poprvé. Takový tunel, ten opravdu vypadal na nepřekonatelnou překážku... O to větší byla radost, když se za vydatné pomoci cvičitelky a páníčka povedlo tunel zdolat.

 

16. 5. 2009 speciální klubová výstava Knížecí rybník. Battýsek předvedl velmi pěkný výkon. V silné konkurenci mu nakonec největším soupeřem byl bráška Berenas. Battýsek velmi těsně zůstal druhý, tedy V2 . Pro nás, přihlížející to byl úžasný zážitek.

 

25.7.- 1.8.2009 Častoboř, Slapská přehrada

 

23.- 24.10.2010 Pelhřimov - obalovna Battrey je šikula a se svým páníčkem pracuje opravdu rád. Tentokrát složili zkoušku ZPU1 a to i přes to, že páníčkovi opravdu nebylo dobře a stopu měli za 0 bodů. Celkový zisk bez stopy byl úctyhodných 76 bodů. V neděli pak v závodě přidali pohár za nejúspěšnějšího HW.