kliknutím na obrázek se dostanete na stránky chovatelské stanice Krumlovské podzámčí

Baila Krumlovské podzámčí

DKK: HD a (0/0), DLK: ED (0/0)

bonitační kód: 5/2a, 4f/D2/S
Znamená to, že Baila má: požadovanou sílu, mohutnost a ušlechtilost a světlejší oko. Je vyrovnaná, sebevědomá, klidná a přátelská. Bonitaci absolvovala 15.5.2011 na Knížecím Rybníku.

výška: 64 cm

zkoušky: ZOP, ZZO

výstavy: Výborná NVP, CAC

Svod mladých absolvovala 17. 5. 2009, svodový kód 5/2a, 4f. Výška 65cm.

 

Baila, čtvrté štěňátko a čtvrtá holčička v pořadí se poprvé nadýchla v 11,35 hod. Uzlík se žlutou mašličkou vážil 656g. Chvilku si hrála na přetahovanou s placentou a pak už honem honem doplňovala energii u máminých cecíků.

Nová malá panička Terezka šťěňátku dala jméno Baila. Však se na její narození velmi těšila. A protože Baile žlutá velmi sluší, Terezka vybrala první obojek a vodítko také v kombinaci žluté barvy. Baila dobře prospívá, stále si udržuje pozici druhého největšího štěněte vrhu. Je velmi krásně zbarvená a příjemná v povaze. V náruči dlouho nevydrží, ale v přítomnosti člověka je velmi spokojená.

Čas her se sourozenci a s našimi dětmi velmi rychle uběhl a přišlo loučení. Baila cestu do nového domova snášela celkem dobře, s přijímáním potravy neměla žádný problém. První noc strávila s Terezkou a velkou paničkou na terase, vyžadovala lidskou přítomnost. Během pár dní už byla velmi samostatná a noci zvládá sama na zahradě. Samozřejmě se to neobešlo bez počátečních protestů a kňourání. Ale Baila rychle pochopila, že ráno bude mít celou rodinu zase pro sebe.

Baila je učenlivá a své rodině dělá radost. Mě prozměnu těší milé zprávičky a fotografie, na kterých Baila i Terezka vypadají velmi šťastně a spokojeně.

Po pěti týdnech od Bailina odjezdu od nás jsme měli štěstí, že jsme se s ní mohli opět setkat. Baila je oproti Brianny stále o chloupek větší a čím dál krásnější. Je znát, že svou rodinu miluje a přes intenzivní dovádění téměř výhradně s Brianny, bylo při našem odjezdu naprosto jasné, že ví, kam patří. Její vztah k nové rodině je skvělý.

Baila už také chodí na cvičák, je šikovná, učenlivá a dovádění s ostatními psy se jí moc líbí. Mě těší, že na fotografiích vypadá velmi šťastně a spokojeně.

Baila v 5,5 měsících váží asi 24 kg a měří 58 cm. Má za sebou malou nepříjemnost v podobě operace drobné pupeční kýly. Je velmi statečná a skvělá pacientka. Operaci, rekonvalescenci i vytažení stehů zvládla na výbornou.

 

7.- 10.5.2009 Vlastějovice

Baila se podobné výcvikové akce zůčastnila poprvé a tedy pro ni bylo nové úplně všechno. Vedla si ovšem velmi dobře. Základy stopování zvládla s přehledem. Figurant byl pro ni velmi zajímavý, tedy první obrany byly jedna velká zábava. Také s přípravou na svod mladých neměla Baila žádný problém. Krásně postála, nechala se v klidu přeměřit a bez potíží ukázala zuby. Páníček Baily si na začátečníka vede velmi dobře, sklidil za to pochvalu od instruktorek. Jediné, co Baile šlo trochu hůř než naší Brianny byly sourozenecké zápasy. Zezačátku byla Baila příliš často pod Brianny, ale když jsme odjížděli, byla všechna společná zápolení naprosto vyrovnaná. Baila má trochu smůlu, že se se sobě rovnými stýká celkem málo, tedy nezná žádné fígle, jak soka převálcovat. Ale je chytrá a učenlivá, příští víkend si mezi sourozenci bude moci vyzkoušet, co se naučila a já věřím, že obstojí.

06.2009 Období kolem prvních narozenin bylo pro Bailu náročné. Výcvikový tábor ve Vlastějovicích, další víkend svod mladých a hned na to RTG kyčlí a loktů. Baila nezůstala ušetřena ani chirurgických zákroků. Z drobného poranění, nejspíš z hmyzího štípnutí, se udělal špatně se hojící bolák. Když byla Baila v narkóze kvůli RTG, rozhodli se majitelé pro chirurgické odstranění hnisající tkáně a vyčištění rány. Poté už se zranění hojí velmi dobře.

 

15.5.2010 speciální klubová výstava Knížecí rybník

 

21. - 27.8.2010 výcvikový tábor SHK Varín